Jak można by zapewnić sobie bezpieczeństwo na śliskiej podłodze?

  • Posted on: 21 February 2018
  • By: addmean
Według pewnego popularnego stwierdzenia, najwięcej wypadków ma miejsce we własnym domu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych pomieszczeń jest łazienka, w której przez wzgląd na obecne w niej okoliczności można bardzo łatwo się po prostu poślizgnąć oraz przewrócić.


hybrydowy napęd
Author: Falcon® Photography
Source: http://www.flickr.com


opony - odzwierciedlenie
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Dlatego też, żeby unikać tego rodzaju zdarzeń, niezwykle popularne są specjalne dywaniki.


Ich spodnia część jest stworzona z gumy, dzięki czemu bardzo wzrasta współczynnik tarcia, który posiada duży wpływ na przesuwanie się dywanika po podłodze. Takie dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach składających się ponadto z dwóch albo trzech części. Poza większym dywanikiem posiadającym rozmiar ok. 60x90cm, a który zazwyczaj umieszcza się pośrodku łazienki, taki komplet zawiera ponadto mały okrągły dywanik pod szczotkę sedesową oraz część przyczepianą na deskę toaletową. Większość tego typu dywaników jest wyprodukowana z wytrzymałych na wycieranie materiałów sztucznych. Mają one przeróżne kolory, które można by bez żadnego kłopotu dopasować do wystroju łazienki. W sprzedaży są poza tym dywany przeciwpoślizgowe wyprodukowane z bawełny, jednak nieco milsze w dotknięciu są te, do tworzenia których wykorzystano dzianinę futerkową.


Niezwykle zbliżonym produktem są również maty przeciwślizgowe. W zależności od danego wzorca, można je wykorzystywać na podłodze w jadalni albo w toalecie. Są także takie, które mają chronić przed poślizgiem w brodziku czy w wannie.
Zarówno te, jak i podłogowe, są oferowane według konkretnych wymiarów lub być sprzedawane na konkretny wymagany przez odbiorcę wymiar. Dywaniki przeciwpoślizgowe z kolei są przeważnie proponowane w standardowych rozmiarach, np. 75x45 albo 120x90cm.