maszyn i urządzeń

  • Posted on: 21 August 2018
  • By: addmean
Leasing to akt prawny pomiędzy leasingodawcą, który udziela prawda dostępu do określonej w umowie rzeczy na określony czas, a leasingobiorcą, który zobowiązuje się do płatności w ratach za przedmiot umowy w całym okresie trwania umowy.


auto złomowanie pojazdów Warszawa
Author: Volvo
Leasing operacyjny jest najchętniej wybieranym rodzajem leasingu. Statystki pokazują, że ponad 3/4 umów jest zawierana właśnie przy użyciu tej formy leasingu. W ofercie znajduje się między innymi leasing (kliknij, zobacz, sprawdź) operacyjny: użyczenie samochodów, leasing maszyn i urządzeń. W leasingu operacyjnym ratami do spłacania są koszty uzyskania przychodu przez leasingobiorcę. Amortyzacji nie podlega przedmiot zawartej umowy leasingowej.

Leasing finansowy jest stosowany tylko w wyjątkowychsytuacjach. Powodem tego jest zupełnie inna kwalifikacja podatkowa płatności tej formy leasingu. W efekcie przekłada się to na inne raty do spłacania. W leasingu finansowym użyczony zostaje środek trwały, a co za tym idzie cała umowa jest zbliżona bardziej do kredytu zaciągniętego w banku. W efekcie podatek VAT należy zapłacić niezwłoczniepo podpisaniu umowy i otrzymaniu jej przedmiotu. Zarówno w przypadku leasingu operacyjnego, jak i finansowego, leasingobiorca ma możliwość zakupu przedmiotu umowy po jej zakończeniu. Zobacz też złomowanie pojazdów Warszawa
Leasing to same zalety, np. łatwy dostęp do finansowania. Warto pamiętać, że leasing (więcej w serwisie) nie pogarsza zdolności kredytowej firmy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta zostały utworzone dodatkowe usługi jak np. leasing bez BIK