Programy przydatne dla dla Twojego biznesu - a więc ewidencja środków

  • Posted on: 23 June 2018
  • By: addmean
Własna firma dla właściciela firmy oznacza nie jedynie pewnego rodzaju niezależność, ale również liczne obowiązki nakładane przez ustawodawcę. Jednym z takich obowiązków jest ewidencja środków.

Jak ułatwić sobie konieczne czynności i skrócić czas czas potrzebny na sporządzenie poprawnej dokumentacji?


praca na komputerze
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Obowiązek inwentaryzacji może zajmować naprawdę dużo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może jednak skrócić ten czas nawet o 90%- program do inwentaryzacji. Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bez trudności oraz satysfakcjonuje najbardziej wymagających użytkowników. Obecnie dostępne są rozmaITe programy do inwentaryzacji, które można dostosować do swoich potrzeb, ale oferowane są również specjalne urządzenia - popularny program do inwentaryzacji komputerowej w dużym stopniu uprości ewidencję środków trwałych w firmie, czytnik do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych znacznie zredukuje czas konieczny na przeprowadzenie inwentaryzacji w przedsiębiorstwie, poza tym przebieg inwentaryzacji możemy skrócić również (zobacz i porównaj) wykorzystując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.


Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku. Obowiązek prowadzenia ewidencji środków trwałych określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 roku. Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli firm rozliczających się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jak również (poznaj szczegóły) ryczałtowców. W internecie szybko wyszukać możemy program do ewidencji środków trwałym, który jest znacznym ułatwieniem dla przedsiębiorców- . Program z rozbudowaną funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na wybranych grupach środków.Jeśli chcemy spróbować takiego rozwiązania, na początek warto wybrać wersję testową, by sprawdzić czy program jest dopasowany do naszych potrzeb, czy jest przejrzysty i prosty w obsłudze, czy rzeczywiście ułatwi nam pracę. Jeżeli już zdecydujemy się na kupno programu, sprawdźmy czy dostępna jest bezpłatna pomoc przez telefon bądź online, jak również czy program będzie aktualizowany.