Przydatne wskazówki dla osób, które mają w planach się wybrać w zimowym okresie na narty.

  • Posted on: 20 April 2018
  • By: addmean
Jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu w zimie są wyjazdy na narty. Na szczęście Polska praktycznie całą południową część wypełnioną ma przepięknymi górami, w których oczekuje bardzo szeroka propozycja dla każdego miłośnika tego sportu. Jeśli ktoś chce, to może także wybrać się trochę dalej w kierunku południa. Już na przykład na Słowacji są także doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa, a przecież w niewielkiej odległości leżą również Alpy, które oferują jeszcze więcej.


stok narciarski
Author: Kasya Shahovskaya
Source: http://www.flickr.com
Jak więc widać możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem ciekawej oferty. Rzecz jasna bardzo dużo zależeć będzie od tego, jak dużo czasu będzie na taki wyjazd i jakimi środkami będzie się dysponowało. Decydując się na alpejskie ośrodki należy mieć świadomość tego, że trzeba będzie nieco więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty podróży, zwłaszcza z północnych regionów kraju. Za to Czechy i Słowacja kuszą niskimi cenami, przeważnie dużo bardziej konkurencyjnymi niż w ośrodkach w naszym kraju - interesują mnie tylko tanie wyjazdy na narty.

Wybór ośrodków narciarskich zarówno u nas jak i u sąsiadów jest rzeczywiście spory. Dużo jest niewielkich stoków, jakie idealnie powinny się nadawać na szybki, jednodniowy wyjazd. Lecz nawet takie miejsca proponują parę tras o różnej trudności, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek gdyby ktoś chciał zostać nieco dłużej. Całkowicie innego miejsca będzie się szukać, jeśli w planach będzie wyjazd na nieco więcej, na przykład na ferie zimowe czy w czasie przerwy świątecznej. W takim przypadku warto rozejrzeć się za jakimś przyjemnym pensjonatem w okolicy, w które różnych stoków będzie większa ilość. Na różne sposoby można również organizować sam wyjazd.


zjeżdżanie na stoku
Author: fabianpimminger
Source: http://www.flickr.com
Liczne biura turystyczne oferują w czasie zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeśli coś ciekawego się znajdzie, to należy z takiej okazji skorzystać - -> poznaj informacje. Zaletą wyjazdów zorganizowanych jest to, że nie trzeba się przejmować żadnymi sprawami związanymi z rezerwacją noclegów czy kupowaniem karnetów, jednak niekiedy może to wyjść trochę drożej, niż wyjazd zaplanowany samodzielnie.