Sokownik i garnek do frytek - niezbędne akcesoria w każdej dzisiejszej kuchni

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Jeśli jesteś miłośnikiem świeżo zrobionych soków z warzyw czy też owoców, to w Twojej kuchni z całą pewnością nie może zabraknąć sokownika. Sokownik to niesłychanie interesujące oraz wydajne urządzenie, z wykorzystaniem którego zdołamy wykonać ożywcze soki owocowe czy warzywne przez poddawanie ich działaniu pary wodnej.

Author: LabyrinthX
Sokownik to urządzenie, które montuje się z trzech naczyń, są one zakładane na siebie. Pierwszym z nich jest pojemnik na wodę, który znajduje się u dołu, potem po środku odszukamy pojemnik na sok, a na górze zbiornik na owoce bądź/i warzywa oraz pokrywkę.

Soki wykonywane samodzielnie sporo różnią się od tych, które kupujemy w sklepie, wskutek tego jeżeli cenisz sobie smak świeżego orzeźwiającego soku, a jednocześnie dbasz o swoje zdrowie to z pewnością sokownik będzie nieprześcignionym urządzeniem w Twojej kuchni.Nawet ktoś nadzwyczaj dbający o zdrowe żywienie - w tym również o picie ożywczych soków - zdoła nieraz przyzwolić sobie na w wyższym stopniu kalorycznego, na przykład na frytki. Frytki są wybornym pomysłem na szybką kolację, można podać je przykładowo z sosem czosnkowym i świeżą sałatką, perfekcyjnie nadadzą się również do obiadu w zastępstwie typowych ugotowanych ziemniaków. Żeby znakomicie przyrządzić frytki bezsprzecznie przydatny okaże się garnek do frytek ze specjalnym koszem, który uprości wyciągnięcie zrobionych już frytek i gruntowne odsączenie je z oleju. Robienie frytek w specjalnie ofiarowanym do tego garnku jest szybkie i niesłychanie łatwe, ponadto nie ma problemu z ich późniejszych wydostaniem, bo frytki już z początku wsypujemy do specjalnego koszyka (designem przypominającego sitko) i dopiero potem stawiamy do garnka z olejem.

W związku z tym jeżeli szukasz pomysłów na rychłe dania to wspaniałym wyborem okażą się frytki przygotowywane w poświęconym do tego naczyniu, takim jak sokownik - http://www.garneczki.pl/produkt/sokownik-ze-stali-nierdzewnej-owocowy-czar-8-l,706,, które sporo upraszcza ich uczynienie.